Latvijas Galvassāpju pacientu biedrība - Aktualitātes

Atklāti pieredzes stāsti. Kāda ir migrēnas pacienta ikdiena?

2019. gada rudenī plānots aktualizēt migrēnas kā saslimšanas aktualitāti medijos. Publicitāte interviju un pieredzes stāstu veidā medijos kalpos kā atbalsts LGPB aktivitātēm, piemēram, centieniem mazināt sabiedrībā valdošos stereotipus par migrēnas saslimšanu un turpināt rosināt zāļu kompensācijas jautājumu.

Protams, medicīniskā un populārzinātniskā informācija ir vitāli svarīga, taču arī pacientu stāsti palīdz iegūt visnotaļ reālistisku ieskatu migrēnas pacienta bieži vien skaudrajā ikdienā. Tas viss kopā sniedz plašāku kopainu un iezīmē nozīmīgus jautājumus, kas būtu jārisina.

Dalīsimies, uzklausīsim un vairosim spēju atklāti runāt par savām vajadzībām!

Lasīt vairāk

TV3 Ziņas: Migrēnas pacientiem diagnozes noteikšana nereti prasa vairākus gadusParādīt vēl

TV3 Ziņas: Migrēnas pacientiem diagnozes noteikšana nereti prasa vairākus gadus

Ar migrēnu Latvijā sirgst katrs desmitais iedzīvotājs, taču ceļš līdz šai diagnozei daudziem pacientiem prasījis pat desmitiem gadu. Kāds ilgstoši pats nav vērsies pēc palīdzības, taču lielai daļai atbilstoša ārstēšana tikusi kavēta mediķu nespējas dēļ šo slimību atpazīt

Karīna Zaņģe neizpratnē, kādēļ Latvijā zāles pret migrēnu maksā dārgākParādīt vēl

Karīna Zaņģe neizpratnē, kādēļ Latvijā zāles pret migrēnu maksā dārgāk

“Mēs nesaprotam to, ka zāļu ražotāja izmaksas ir vienas un tās pašas, bet Lietuvā medikamenti migrēnas pacientiem ir trīs reizes lētāki. Ļoti daudz migrēnisti brauc uz Lietuvu, jo tur var bez receptes šīs zāles nopirkt daudz lētāk,” tā uzsver Galvas sāpju pacientu biedrības vadītāja Karīna Zaņģe.