Aplikācijas

Pacienti var sev palīdzēt

Viens no veidiem, kā galvassāpju pacienti var sev palīdzēt, ir rūpīgi sekot līdzi saviem novērojumiem, saistībā ar galvassāpēm, piemēram: simptomiem, lietotajiem medikamentiem, atvieglojošiem un provocējošiem faktoriem u.tml.

Novērojumi var palīdzēt arī jūsu ārstam, lai izstrādātu veiksmīgāku ārstēšanās plānu. Lai atvieglotu šo novērojumu atzīmēšanu un glabāšanu, piedāvājam izmēģināt konkrēti šim nolūkam radītās mobilās aplikācijas (aplikācijas pieejamas tikai angļu valodā).

Aplikācijas migrēnas pārvaldībai

iHeadache – Headache & Migraine Diary App

Aplikācija “iHeadache” ļauj lietotājam reģistrēt visa veida informāciju par galvassāpēm, kas vien nepieciešama, lai palīdzētu jums un jūsu ārstam diagnosticēt galvassāpju veidu un izstrādātu piemērotu ārstēšanās plānu. Viena no unikālajām iezīmēm ir tā, ka, izmantojot Starptautiskās Galvassāpju biedrības kritērijus, aplikācija var klasificēt jūsu galvassāpes kā “migrēna”, “iespējama migrēna”, “saspringuma galvassāpes” vai “neklasificētas galvassāpes”.  Pieejama “iOS” ierīcēs par maksu.

Migraine Buddy

Neirologu un datu speciālistu izstrādātā aplikācija “Migraine Buddy” ir modernizēta galvassāpju kalendāra versija, kas piedāvā atzīmēt un glabāt informāciju par lietotāja migrēnas lēkmēm, to intensitāti, ilgumu un novērotajiem migrēnas lēkmju provocējošiem faktoriem. Aplikācijā pieejama arī miega dienasgrāmatas funkcija, kas ļauj lietotājam analizēt sava miega un migrēnas lēkmju korelāciju. Pieejama gan “iOS”, gan “Android” ierīcēs bezmaksas.

iMigraine

“iMigraine”, līdzīgi kā iepriekš pieminētās aplikācijas, ir pielāgota migrēnas dienasgrāmata, kas paredzēta visas nepieciešamās informācijas reģistrēšanai par migrēnu (lēkmju biežums un to intensitāte, lietotie medikamenti u.c.). Aplikācija pieejama gan “iOS”, gan “Android” ierīcēs bezmaksas.

Migrēnas kompass - galvassāpju kontrole

Aplikācija “Migrēnas Kompass” ir pirmā mobilā lietotne latviešu valodā, kas paredzēta migrēnas pacientiem. Šajā aplikācijā atradīsiet galvassāpju kalendāru, kurā varat atzīmēt dienas, kad sāp galva, galvassāpju intensitāti un ilgumu, kā arī faktorus, kas izraisa migrēnas lēkmi, lietotās zāles utt., Jūs atradīsiet noderīgu informāciju par migrēnu un praktiskus padomus. Šī informācija palīdzēs labāk iepazīt savu migrēnu. Mobilā aplikācija nodrošinās ziņojumus par galvassāpēm, kurus varat saglabāt PDF formātā un nosūtīt savam ārstam. Bezmaksas lejupielādējamā lietotne ir pieejama App Store un Google Play.

Lūgums ņemt vērā, ka aplikācijās sniegtajai informācijai ir tikai izglītojošs raksturs, tā neaizstāj ārsta apmeklējumu. Jautājumu un neskaidrību gadījumā lūgums vērsties pie sava ģimenes ārsta vai galvassāpju speciālista. Par pieejamiem galvassāpju speciālistiem varat uzzināt ŠEIT.