Aktualitātes

Podkāsts “Izplatītākie mīti par migrēnu”

Latvijas Galvassāpju pacientu biedrības podkāsts “Izplatītākie mīti par migrēnu” ir radīts kampaņas “Brīvs no migrēnas” ietvaros, un podkāsta vadītāja ārste, ginekoloģijas rezidente Katrīna Puriņa-Liberte kopā ar neiroloģi, algoloģi Lindu Zvauni tajā apspriež izplatītākos mītus par migrēnu, lai aktualizētu izpratni par migrēnas ietekmi uz pacientiem un to, kā migrēnas pacientu tuvinieki var palīdzēt sadzīvot ar šo saslimšanu.

 

Sabiedrībā izplatītākie mīti par migrēnu ir – tā nav nopietna saslimšana, ar to slimo tikai sievietes, un būtībā tā ir kaprīze, galvassāpes nevar būt tik spēcīgas, lai neapmeklētu darbu. Nereti pat ārstu vidū valda dažādi aizspriedumi, piemēram, ka pacientam migrēna ir tikai tad, ja viņš cieš no visiem tās simptomiem.

Podkāstā uzzināsi, kādi ir migrēnas simptomi, cēloņi, kā arī to, kā šī slimība ietekmē pacienta darba spējas un produktivitāti. “Ir pētījumi, kas liecina, ka migrēna ir trešais darba nespējas cēlonis visā pasaulē. Ņemot vērā, ka lielākā daļa migrēnas pacientu ir darbspējas vecumā, cieš ne tikai pats pacients, bet arī ekonomika kopumā. Šis ir īpaši aktuāls temats, jo liela daļa cilvēku domā, ka tās ir tikai galvassāpes, un nepievērš tam uzmanību,” vēsta ārste Linda Zvaune.

Podkāstā atklāti migrēnu ietekmējošie faktori – cēloņi un provokatori, kā arī tas, cik daudz pacients pats spēj ietekmēt un kontrolēt šo slimību. Klausītājiem ir iespēja gūt padomu gadījumā, ja ir aizdomas par migrēnu, kā arī vairāk uzzināt par diagnostiku un ārstēšanu.

Podkāsta vadītāja kopā ar viesi apspriež vēl citus izplatītākos mītus un klausītājiem atklāj, vai ar migrēnu slimo tikai pieaugušie, vai pacientu vidū ir tikai sievietes, vai migrēnu izraisa dzīvesveids, vai migrēna ir tikai tad, ja to pavada tā saucamā “aura”, kā arī sniedz atbildes par citiem izplatītiem mītiem.

 

Visiem migrēnas pacientiem un viņu tuviniekiem neiroloģe, algoloģe Linda Zvaune novēl iemācīties izprast migrēnu, meklēt informāciju par to, kā arī nekautrēties un runāt par to ar ārstiem un tuviniekiem un necensties slēpt savu saslimšanu.

 

Podkāstu varat klausīties un skatīties - https://youtu.be/KoijMfZ5fRA

Lasīt vairāk

Pieci populārākie mīti par migrēnuParādīt vēl

Pieci populārākie mīti par migrēnu

Mūsdienu augsta stresa līmeņa apstākļos migrēna ir ļoti izplatīta saslimšana, kurai ne vienmēr tiek pievērsta nepieciešamā uzmanība. Turklāt sabiedrībā arvien pastāv dažādi mīti par šo saslimšanu.

Zināmas un nezināmas galvassāpes – notiks pirmais migrēnas forums LatvijāParādīt vēl

Zināmas un nezināmas galvassāpes – notiks pirmais migrēnas forums Latvijā

Vai kādreiz esi saskāries ar neizskaidrojamām galvassāpēm, kuras padara Tevi jūtīgu pret gaismu un skaņu vai pat izraisa vemšanu? Iespējams, tā ir migrēna.