Latvijas Galvassāpju pacientu biedrība - Aktualitātes

Ko neteikt cilvēkiem ar migrēnu?

“Ko tu čīksti, man taču arī bieži sāp galva!” un “Domā pozitīvi, pāries!” – tās ir tikai dažas no frāzēm, ko nākas dzirdēt cilvēkiem, kas sirgst no migrēnas. TV3 kliedē neizpratni, stereotipus un aizspriedumus raidījuma “Ko neteikt?” 2. sezonas 2. sērijā!Kā pacienti, tā mediķi neslēpj, ka sabiedrībā bieži jāsaskaras ar izpratnes trūkumu par migrēnas nopietnību, jo vairums cilvēku tās uztver kā parastas galvassāpes. Migrēna nav ārstējama, taču ir apārstējama, tādēļ ir svarīgi lietot pareizos medikamentus.

 

Raidījuma dalībnieki atklāj, cik dažiem garš ir bijis ceļš līdz ir noteikta diagnoze. Un arī tad viss nebeidzas, jo ar migrēnu sirgstošajiem nepalīdz parastie pretsāpju medikamenti, bet ir jālieto ļoti dārgas zāles. Reizēm pat ir mēneši, kad pāri par simts eiro ir iztērēts tikai migrēnas tabletēs, bez kurām nevar eksistēt.

 

Nereti nākas sastapties pat ar klaju neiecietību, kad līdzcilvēki apgalvo, ka tas ir slinkums, vāju cilvēku slimība, izlaidība, vai pat izvēle. Dalībnieki arī akcentē, ka migrēna ir ļoti individuāla slimība un tās cēloņi katram jāmeklē pašam.

Avots: 

 zinas.tv3.lv

Lasīt vairāk

VIDEO. Migrēna 23 dienas mēnesī. Karīnas Zaņģes stāstsParādīt vēl

VIDEO. Migrēna 23 dienas mēnesī. Karīnas Zaņģes stāsts

Migrēna 23 dienas mēnesī – kā Latvijas Televīzijas rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" stāstīja Karīna Zaņģe, tāda ir viņas ikdiena. Slimība ietekmē viņas dzīvi, neļaujot viņai strādāt vai baudīt dzīvi pilnvērtīgi.

TV3 Ziņas: Migrēnas pacientiem diagnozes noteikšana nereti prasa vairākus gadusParādīt vēl

TV3 Ziņas: Migrēnas pacientiem diagnozes noteikšana nereti prasa vairākus gadus

Ar migrēnu Latvijā sirgst katrs desmitais iedzīvotājs, taču ceļš līdz šai diagnozei daudziem pacientiem prasījis pat desmitiem gadu. Kāds ilgstoši pats nav vērsies pēc palīdzības, taču lielai daļai atbilstoša ārstēšana tikusi kavēta mediķu nespējas dēļ šo slimību atpazīt