Aktualitātes

Podkāsts “Izplatītākie mīti par migrēnu”

Latvijas Galvassāpju pacientu biedrības podkāsts “Izplatītākie mīti par migrēnu” ir radīts kampaņas “Brīvs no migrēnas” ietvaros, un podkāsta vadītāja ārste, ginekoloģijas rezidente Katrīna Puriņa-Liberte kopā ar neiroloģi, algoloģi Lindu Zvauni tajā apspriež izplatītākos mītus par migrēnu, lai aktualizētu izpratni par migrēnas ietekmi uz pacientiem un to, kā migrēnas pacientu tuvinieki var palīdzēt sadzīvot ar šo saslimšanu.

 

Sabiedrībā izplatītākie mīti par migrēnu ir – tā nav nopietna saslimšana, ar to slimo tikai sievietes, un būtībā tā ir kaprīze, galvassāpes nevar būt tik spēcīgas, lai neapmeklētu darbu. Nereti pat ārstu vidū valda dažādi aizspriedumi, piemēram, ka pacientam migrēna ir tikai tad, ja viņš cieš no visiem tās simptomiem.

Podkāstā uzzināsi, kādi ir migrēnas simptomi, cēloņi, kā arī to, kā šī slimība ietekmē pacienta darba spējas un produktivitāti. “Ir pētījumi, kas liecina, ka migrēna ir trešais darba nespējas cēlonis visā pasaulē. Ņemot vērā, ka lielākā daļa migrēnas pacientu ir darbspējas vecumā, cieš ne tikai pats pacients, bet arī ekonomika kopumā. Šis ir īpaši aktuāls temats, jo liela daļa cilvēku domā, ka tās ir tikai galvassāpes, un nepievērš tam uzmanību,” vēsta ārste Linda Zvaune.

Podkāstā atklāti migrēnu ietekmējošie faktori – cēloņi un provokatori, kā arī tas, cik daudz pacients pats spēj ietekmēt un kontrolēt šo slimību. Klausītājiem ir iespēja gūt padomu gadījumā, ja ir aizdomas par migrēnu, kā arī vairāk uzzināt par diagnostiku un ārstēšanu.

Podkāsta vadītāja kopā ar viesi apspriež vēl citus izplatītākos mītus un klausītājiem atklāj, vai ar migrēnu slimo tikai pieaugušie, vai pacientu vidū ir tikai sievietes, vai migrēnu izraisa dzīvesveids, vai migrēna ir tikai tad, ja to pavada tā saucamā “aura”, kā arī sniedz atbildes par citiem izplatītiem mītiem.

 

Visiem migrēnas pacientiem un viņu tuviniekiem neiroloģe, algoloģe Linda Zvaune novēl iemācīties izprast migrēnu, meklēt informāciju par to, kā arī nekautrēties un runāt par to ar ārstiem un tuviniekiem un necensties slēpt savu saslimšanu.

 

Podkāstu varat klausīties un skatīties - https://youtu.be/KoijMfZ5fRA

Lasīt vairāk

Galvassāpju pacientiem beidzot apmaksās zālesParādīt vēl

Galvassāpju pacientiem beidzot apmaksās zāles

Zāļu kompensācijai papildus piešķirtais finansējums ļauj vēl šogad kompensējamo zāļu sarakstā iekļaut migrēnas ārstēšanai paredzētos medikamentus. Par iespēju saņemt valsts atbalstu slimības ārstēšanai un tās izraisīto galvassāpju mazināšanai migrēnas pacienti ilgstoši cīnījās gan savācot pilsoņu parakstus, lai priekšlikums tiktu iesniegts Saeimā, gan aizstāvot savas tiesības parlamenta “gaiteņos”.

Aicina kompensējamo medikamentu sarakstā iekļaut jaunas diagnozesParādīt vēl

Aicina kompensējamo medikamentu sarakstā iekļaut jaunas diagnozes

Galvassāpju pacientu biedrība aicina kompensējamo zāļu sarakstā iekļaut migrēnas zāles.